Sušení řeziva

Umělé sušení řeziva v sušárně
Pila Belcredi: sušárna

K sušení řeziva používáme sušárnu KSR 2/2 - 6,5 P. Sušení řeziva probíhá ve dvoukomorové teplovzdušné sušárně, kde jsou hráně uloženy na kolejových vozících. Podle druhu řeziva lze v jedné komoře vysušit 12 - 15 m3. Komora je celohliníková se samonosnou konstrukcí. Její plášť tvoří tepelně izolační panely oboustranně kryté hliníkovým plechem.

Vlastní technologie sušení probíhá ve čtyřech základních fázích:

  • ohřev
  • sušení
  • konečné ošetření
  • egalizace

Jednotlivé fáze mají individuální průběh podle technologických předpisů, které jsou uloženy do paměti automatické regulace. Celý proces sušení je tedy řízen automatickou regulací MK-100 na bázi 386-Herkules a reguluje pomocí snímaných hodnot vytápění a vlhčení v sušárně pomocí instalovaných servoventilů a servopohonů.

susarna

K výrobě řeziva používáme převážně dřevo vytěžené z vlastních lesů na jižní Moravě (certifikát PEFC). Z jehličanatých dřevin se jedná o smrk, borovici, modřín a z listnatých o dub. K vlastnímu pořezu slouží osvědčená rámová pila G 560. Běžně řežeme hranoly do délky 9 metrů. V případě zájmu je možno vytvořit hranoly až do délky 12 metrů.

Kontakt

ul. Kučerova (za fotbalovým hřištěm), 628 00 Brno-Líšeň

Vedení

ředitel: Ing. Robin Belcredi

721 630 197